Pożyczki Pozabankowe Dzierzgoń

Będąc w potrzebie finansowej nierzadko popadamy w długi a jedynym ratunkiem są wtedy ludzie którzy udzielają prywatnych pożyczek pozabankowych przez serwisy internetowe i portale ogłoszeniowe.

Jest wiele prywatnych podmiotów u nas, które parają się udzielaniem właśnie takich pożyczek niebankowych. Wiele osób jednak trzyma sie z daleka od zawierania dokumentów chwilowych ze względu na często zakopane w nich niekorzystne zapisy i złe praktyki.

Rozważmy różne dostępne rodzaje produktów nim pokwitujemy taką umowę. Tego rodzaju prywatne produkty są dawane pod weksel lub zastaw.

Jeśli dysponujesz więc jakimś drogim mieniem na przykład motocykl lub altana czy mieszkanie, możesz wtedy dostać gotówkę właśnie pod zastaw określonego mienia. W takich kwestjach powinieneś pogodzić się z oddaniem niewielkiego procentu twojego interesu inwestorowi, który zgodził się na współpracę z tobą. Nie ma co liczyć na szybkie pieniądze w tej sytuacji. Powodzenie w tej kwestii jest zależny wyłącznie na ile rentowny będzie nasz własny pomysł na biznes.

Rozprawiając o dawaniu pozabankowych produktów nie można nie powiedzieć o skokach i podobnych instytucjach pieniężnych. Takie firmy nie są dobrym wyjściem gdy mamy zamiar zdeponować swoje zaskórniaki. Będąc jednak na krajowej liście dłużników i nie mając chęci czytać niebezpiecznych chwilówkowych umów, skok nie jest okropnym wyjściem. Inny rodzaj niepaństwowych produktów niebankowych stanowią pożyczki społecznościowe. Kwestie bezpieczeństwa w tym wypadku zapewnia serwis, który odrzuca pożyczkodawców niespełniających pewnych kryteriów. Pożyczki społecznościowe to przeważnie niewielkie sumy zwykle do trzech tysięcy pln. Innym sposobem na dodatkowe fundusze może być poproszenie o pomoc do przyjaciół lub członków rodziny. Jeden raz zepsuta opinia spowodowana nieterminową spłatą może dać nam mnóstwo problemów z pożyczaniem w przyszłości, ponieważ wiadomości tego typu podróżują szybko pośród znajomych. Najbardziej agresywnie reklamującymi się kredytodawcami jest Lendon i Skok.

WP Vimeo czy Dailymotion to przykłady niektórych stron gdzie jest możliwość zobaczyć takie reklamy. Pamiętajmy, że decyzji nie podejmujemy na podstawie treści zajawki tylko tekstu umowy. Już w samej reklamie podane jest RRSO, które często wynosi ponad 1 Procent. Nic innego nie poinformuje nas o tym ile tak serio będziemy zmuszeni oddać pożyczkodawcy. Tą informację bardzo często napotkamy zapisaną niewielkim drukiem gdzieś w treści dokumentu. Rozważywszy wszystkie opcje oraz rodzaje pożyczek najlepszym ratunkiem okazuje się skorzystanie z kredytu społecznościowego zakładając, że nie potrzebujemy kwoty wyższej niż 3000.