Pożyczki Pozabankowe Alwernia

Kiedy brak gotówki nierzadko popadamy w długi a jedyną deską ratunku są wówczas osoby które udzielają prywatnych pożyczek pozabankowych przez strony internetowe i portale ogłoszeniowe.

Wiele ludzi jednak trzyma sie z daleka od zawierania dokumentów pożyczkowych ze względu na często ukryte w nich klauzule i kruczki.

Nim zdecydujemy się na taką formę zadłużenia musimy przemyśleć również inne opcje. Rozejrzymy się za osobami które dają niepaństwowych pożyczek pozabankowych od ręki. Najczęściej są to kredyty prywatne udzielane pod zastaw lub weksel.

Pożyczkodawca godzący się na tego rodzaju zapisy najprawdopodobniej będzie chciał udziału w twoich zyskach jako opłaty za kredyt. Nie ma co liczyć na szybką gotówkę w tym wypadku. Powodzenie w tym przypadku jest zależny wyłącznie na ile rentowny będzie nasz własny pomysł na biznes.

Nie polecamy lokować tam oszczędności. Inny rodzaj niepaństwowych produktów pozabankowych stanowią kredyty społecznościowe. Tu liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo, ponieważ nad wszystkimi transakcjami czuwa właściciel portalu. Tu zatem nie otrzymamy większej sumy najczęściej do 4000 zł. Jescze jednym sposobem na ekstra fundusze może być zwrócenie się o pomoc do przyjaciół czy też członków rodziny. Poza tym gdy mamy już zepsutą opinię wśród bliskich i przyjaciół i wiadomo że jesteśmy niewypłacalni będzie nam z pewnością ciężko przekonać kogoś znajomego do pożyczania pieniędzy szczególnie jeśli myślimy o wyższej kwocie. Najbardziej agresywnie reklamującymi się kredytodawcami jest Lendon i Skok.

Kredyt 0% przeważnie słychać w treści takiej reklamy ale czy aby to prawda? W tych reklamach rzadko kiedy jest podane rrso które jest przeważnie strasznie wysokie porównując z tradycyjnym produktem finansowym. Żaden inny wskaźnik nie poinformuje nas o tym ile tak serio będziemy zmuszeni oddać pożyczkodawcy. Kredytodawcy próbują zakopać ten wskaźnik w drobnym druku umowy. Inaczej musimy zwrócić się do bliskich czy też znajomych gdy nie chcemy mieć później kłopotów z oddaniem, komornikiem czy innymi instytucjami komorniczymi.